Ochrana proti ptactvu

V rámci naší specializace Vám přinášíme různá řešení při ochraně budov proti ptactvu. Mezi naše služby patří nejen samotná instalace různých zábran v podobě ochranných sítí, hrotové ochrany, maket dravců, ale i důkladné zabezpečení prostor Vašeho objektu (většinou půdního prostoru) proti zalétávání ptactva.

Nabízíme Vám řešení, která jsou vysoce efektivní ať už se jedná o rodinné domy, kancelářské budovy, průmyslové komplexy či dopravní stavby.

Potýká-li se Vaše stavba s problémem týkající se usedavého ptactva, nebo s ničením fasád datlovitými ptáky, obraťte se na nás. Posoudíme stav Vašeho objektu a navrhneme Vám optimální řešení. Samozřejmostí je, že Vám poradíme, jaké jsou výhody či nevýhody různých systémů.

V současné době Vám nabízeme:

Prodej a instalace maket dravců

Stále častěji se setkáváme s ničením zateplených domů ptáky, kteří do izolace vyklovávají díry. Snažíme se hledat co nejdlouhodobější řešení. Problematika poškozování fasád ptactvem je značně komplikovaná. Nabízíme v současné době trojrozměrné makety přirozených nepřátel menších (zejména datlovitých) ptáků. V naší nabídce nyní máme tyto dravce: sokol stěhovavý, sova, výr, poštolka, sýček. K většině maket nabízíme speciálně upravené držáky, které umožní maketu instalovat nejen napevno, ale také do závěsu.

Prodej a instalace maket dravců

Hrotový, síťový a lankový systém ochrany proti ptactvu

Nabízíme také systémy ochrany proti ptactvu, které vyžadují větší stavební zásahy do objektu. Jedná se především hrotový, síťový a lankový systém.Tyto systémy instalujeme většinou jako zábrany proti holubům, kteří znečišťují fasády domů svými výkaly během vysedávání na římsách či střešních žlabech. V mnoha případech holubi hnízdí na různých výklencích ve dvorních fasádách a nezřídka si najdou cestu do půdních prostor, kde si brzy dokáží vybudovat klidné zázemí. Ovšem i jiné ptačí druhy mohou být nevítanými hosty – jako například jiřičky, straky, vlaštovky.

Ochrana staveb před ptactvem

Opravy fasádního systému

Výsledkem napadení zateplené fasády datlovitými ptáky jsou vyklované díry ve fasádě a poškození zateplovacího systému. Nejen, že tyto díry na nové fasádě nepůsobí nijak esteticky, ale zejména snižují funkčnost zateplení. Specializujeme se na zapravení takto poškozených míst tak, aby vzhledově oprava byla minimálně rozpoznatelná a zejména aby byla v souladu s technickým postupem provádění kontaktního zateplovacího systému. Ve spolupráci s výrobci barev zajistíme optimální barevný odstín.

Opravy fasádního systému


Tomáš Grygar, 774 405 687, tomas.grygar(.zavináč..)h7.cz | Miroslav Šipčiak, 603 293 377, miroslav.sipciak(.zavináč..)h7.cz